Bielsko-Biała – dobre miejsce na wypady w Beskid Śląski

Beskid Śląski to rejon bardzo ciekawy pod względem przyrodniczym, ale także historycznym. Wakacje w tych stronach można zorganizować tak, by odpocząć wśród średniowiecznych zabytków, a przy okazji zdobyć kilka górskich szczytów. Z tego względu obszar ten chętnie odwiedzany jest każdego roku przez tysiące turystów.

 

Tym, co sprawia, że jest tak popularny, jest również tutejsza baza noclegowa. Bielsko-Biała zaproponować nam może noclegi [informacje: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bielsko-biala,0.html] w kilkudziesięciu obiektach hotelowych, hostelach, domach wczasowych i prywatnych kwaterach. Mniejsze miasta, jak Wisła czy Szczyrk, także pozwalają nam wybierać w bogatej ofercie. Na miejscu można skorzystać z rozbudowanej infrastruktury turystycznej oraz baza gastronomicznej. Na pewno nie będziemy narzekać na możliwości spędzenia wolnego czasu w tych stronach.

W Ustroniu czeka na nas Leśny Park Niespodzianek, będący jedną z najważniejszych atrakcji w tych rejonach. Jest to dość nietypowa forma ogrodu zoologicznego, gdzie można chodzić swobodnie po parku wśród m.in. muflonów czy alpak. W części zamkniętej można obserwować także inne zwierzęta, jak żubry oraz dziki. Odbywają się tutaj także pokazy ptaków drapieżnych, a dodatkowo powstała także sowiarnia. Na terenie parku znajduje się również Muzeum Myślistwa i Łowiectwa.

W innych miejscowościach znaleźć możemy inne ciekawostki, gdzie można udać się na spacery o każdej porze roku. W Wiśle takim miejscem jest chociażby Dolina Białej Wisełki, gdzie spaceruje się przez prawie 7 kilometrów i którą można dotrzeć m.in. na Baranią Górę. Zimą dużą atrakcją jest możliwość zorganizowania kuligu po tutejszej drodze.

Barania Góra jest bardzo popularnym szczytem Beskidu Śląskiego, która wznosi się na wysokość 1220 metrów ponad poziom morza. Na zachodnich stokach tej góry zaczyna swój bieg strumień, przechodzący później w Wisłę. Na szczycie znajduje się wieża widokowa, ale nawet bez tego wzgórze jest doskonałym miejscem na podziwianie widoków. Niedaleko znajduje się również Muzeum Turystyki Górskiej, a jeśli zgłodniejemy, to możemy wstąpić do Schroniska na Przysłopie.

Beskid Śląski skrywa jeszcze wiele ciekawych miejsc, więc atrakcji ze spokojem wystarczy nam tutaj na kilka tygodni. Nic więc dziwnego, że wielu turystów chętnie powraca w te strony co roku, by cieszyć się z widoków wspaniałej przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>