Muzeum Wsi Radomskiej

Popularne city break'i czyli wycieczki weekendowe poza swoje miejsce zamieszkania to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu zarówno w Polsce, jak i za granicą. Baza noclegowa w naszym kraju jest tak zróżnicowana, że niemal każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na zakątek lub region, do którego się wybiera. Nie ulega wątpliwości, że aby przyjemnie i miło spędzić czas w innym miejscu warto dobrze zaplanować wycieczkę oraz nieco ją zaplanować między innymi pod względem możliwych do zobaczenia miejsc i zabytków, ciekawych obiektów hotelowych i możliwości gastronomicznych danego miasta. Dla osób, które nie mają chęci i ochoty na wielkie ustalanie szczegółów przed wyjazdem najlepszym rozwiązaniem jest Radom.

To interesujące miasto położone mniej więcej 2 godziny na południe od Warszawy, ma do zaoferowania znacznie więcej niż to się na pierwszy rzut oka wydaje. Jednym z ciekawszych miejsc wartych odwiedzenia jest bez wątpienia Muzeum Wsi Radomskiej, który wiele osób określa jako jeden z najciekawszych skansenów w kraju i nie tylko. Z pewnością posiada wiele atutów, jednak jego największymi zaletami są jednocześnie bardzo duże zbiory, a także bardzo bogaty program imprez wszelkiego rodzaju.

Kilkadziesiąt hektarów powierzchni jest zajętych przez niezwykle ciekawe budynki, które kiedyś były bardzo charakterystyczne dla tego właśnie regionu. Bardzo duże zainteresowanie wśród przybyłych gości budzą chłopskie dwory, zagrody dla zwierząt, wiatraki, kuźnia, piece garncarski, a nawet sieczkarnia i olejarnia. Miłośnicy lokalnego folkloru z pewnością będą bardzo zadowoleni z wizyty w tym miejscu. W jednej z chat urządzona jest nawet karcza, w której gospodarze serwują przepyszne specjały charakterystyczne dla regionalnej kuchni. Warto zawitać tu nawet na cały weekend gdyż z pewnością muzeum oferuje znacznie więcej atrakcji niż można pomieścić w jednym dniu zwiedzania, a na dodatek noclegi (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,radom,0.html) przygotowane są dla każdego w bardzo przystępnych cenach.

Z pewnością Radom to bardzo niedoceniane pod względem turystycznym miasto. Z tego powodu pomimo bardzo wielu interesujących zabytków i miejsc w dalszym ciągu nie został odkryty przez masową turystykę. Ma to swoje wady i zalety, z pewnością jednak warto odwiedzić to miasto i zostać w nim na weekend, a atrakcji na pewno nie zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>