Węgierska Górka i ciekawe obiekty w jej okolicy

Węgierska Górka jest położona w interesująco ukształtowanym terenie, pozwalającym na zorganizowanie atrakcyjnych turystycznie wycieczek do obiektów w pobliskich miejscowościach lub wyprawę na szlaki turystyczne w góry Beskidu Żywieckiego i Śląskiego. Wisła, Barania Góra czy wodospad w Sopotni Wielkiej – baza noclegowa przygotowana w Węgierskiej Górce umożliwi nam wyprawy w te miejsca, zapewniając wypoczynek nie tylko od codzienności, ale też podziwianie wyjątkowych uroków tutejszej natury.

Do Wisły i nad wodospad
Niedaleko Węgierskiej Górki leży rozsławiona przez Adama Małysza [więcej: Wikipedia] Wisła, gdzie możemy podziwiać nie tylko słynną skocznię (mało kto z amatorów sportów zimowych odważy się jednak z niej skoczyć), ale też wyjątkowo urokliwy rynek, czyli plac Bogumiła Hoffa, wybudowany w okresie międzywojennym, kiedy wzrosła znacznie popularność Wisły jako miejscowości na zimowiska i letni wypoczynek. W mieszczącym się przy rynku Domu Zdrojowym można podziwiać czekoladową rzeźbę Adama Małysza, dzięki któremu ta niepozorna miejscowość stała się słynna na cały świat. Rynek w ostatnich latach zrewitalizowano, prowadząc od niego ładny deptak oraz Aleję Gwiazd Sportu. W letnie dni można schłodzić się przy fontannie oraz zajrzeć do kramów z lokalnym rękodziełem lub spróbować lokalnych przysmaków w mieszczących się tutaj kawiarenkach i restauracjach.

Jeśli wolimy podziwiać naturalną przyrodę tych okolic, możemy wybrać się na zdobywanie Baraniej Góry, jednego z najpopularniejszych szczytów Beskidu Śląskiego, ze względu na piękną panoramę widoczną z umiejscowionego na szczycie punktu widokowego. U podnóża szczytu mieści się natomiast Muzeum Turystyki Górskiej, przypominające historię i tradycje góralskie, a także pamiątki i dokumenty związane z miłośnikami turystyki górskiej.

Równie urokliwą może okazać się wycieczka do mieszczącego się w Sopotni Wielkiej wodospadu – najwyższej, bo spadającej z wysokości 10 metrów kaskady w Beskidach. Najlepiej podziwiać go z platformy u podnóża wodospadu.

Wszystkie te wycieczki można odbywać korzystając ze znajdującej się w Węgierskiej Górce i okolicach bazy noclegowej [informacje: witryna Meteora], w ramach której oferowane są miejsca w domach wypoczynkowych, pensjonatach lub licznie prowadzonych tutaj gospodarstwach agroturystycznych. Dostępny jest także kemping PTTK, pozwalający w sezonie znaleźć miejsce w naprawdę korzystnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>