Zakopane – miasto pięknych krajobrazów

Na terenie Małopolski (wpisz w wyszukiwarkę hasło: "województwo małopolskie") możemy odwiedzić wiele fascynujących miejscowości i miast, które z pewnością zachwycą każdego turystę. Jednym z najpopularniejszych miast w tym regionie jest Zakopane. Mnogość atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych, piękne krajobrazy oraz niezwykły teren sprawiają, że co roku przyjeżdżają tutaj tysiące turystów, którzy bliżej chcą poznać ten niezwykły region. Szlaki turystyczne są jedną z największych zalet tego miejsca. W celu ułatwienia planowania wakacji w tym miejscu, stworzono stronę internetową, na której możemy znaleźć wiele przydatnych i interesujących informacji na temat noclegów (wpisz w wyszukiwarkę hasło: "noclegi Zakopane"). Jednak turyści często korzystają również z mapy szlaków turystycznych oraz z mapki, na której zaznaczone zostały najważniejsze miejsca na terenie miasta. Istnieje tutaj także baza gastronomiczna, która gromadzi informacje na temat wszystkich funkcjonujących karczm, restauracji oraz innych obiektów tego typu, w których możemy spróbować tutejszych specjałów.

Jednym z najpopularniejszych szlaków turystycznych jest trasa oznaczona kolorem zielonym, która prowadzi od Zakopanego, aż po Kasprowy Wierch (wpisz w wyszukiwarkę hasło: "Kasprowy Wierch"), który położony jest na wysokości około dwóch tysięcy metrów nad poziomem morza. Przemierzając ten szlak można zobaczyć wiele zachwycających krajobrazów. Bardzo popularnym miejscem jest Dolina Pięciu Stawów Polskich. Funkcjonuje tutaj schronisko dla turystów, które objęte zostało opieką Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Niesamowite widoki na pewno zostaną na długo przed naszymi oczami. Miejsce to bardzo często jest uwieczniane na pocztówkach oraz obrazach. Przebywając na tym terenie koniecznie trzeba odwiedzić Wodogrzmoty Mickiewicza, czyli wodospad, którego wysokość wynosi około dziesięć metrów. Można podziwiać go przemierzając trasę prowadzącą do Morskiego Oka, czyli pięknego jeziora, które położone jest na wysokości około tysiąca czterystu metrów nad poziomem morza. Całkowita powierzchnia tego niesamowitego jeziora wynosi prawie trzydzieści pięć hektarów. Funkcjonuje tutaj schronisko, w którym serwowane są pyszne dania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>